Īstermiņa aizdevums

istermina aizdevumiKam gan nav gadījusies situācija, kad līdz algai palicis pavisam maz, bet naudas pēkšņi pietrūkst? Kad mēneša beigās rodas neparedzēti izdevumi, kuri nav ieplānoti budžetā, un pēkšņi nepieciešami papildus finanšu līdzekļi tagad un tūliņ? Šķietami krietni lielai daļai cilvēku nācies piedzīvot, ka vienu vai citu apstākļu rezultātā nepieciešami papildus līdzekļi uz neilgu laiku. Te nu talkā var nākt īstermiņa aizdevumi, jeb ātrie kredīti, kas var būt gluži noderīgi dažādās dzīves situācijās. Kas tad īsti ir īstermiņa aizdevums, kā pie tā tikt un kas būtu jāzina?

            Vispirms – tas ir ērti, ātri un vienkārši pieejams! Nav nepieciešamas ne ķīlas, ne galvojums, ne izziņa no darba vietas. Īstermiņa aizdevumus var saņemt ar interneta palīdzību. Nepieciešams vien mobilais telefons, bankas konts un pieeja internetam. Ātrie kredīti kļuvuši ļoti populāri, kā īstermiņa aizdevums. Galvenā priekšrocība – pieejamība. Īstermiņa aizdevums pieejams, ja kredītvēsture būs nevainojama (iepriekšējos kredīta maksājumus esi atdevis un maksājis laicīgi, neradot kavējumus), ja esi vismaz 18 gadus vecs Latvijas Republikas pastāvīgs iedzīvotājs, kā arī ja Tev ir savs bankas konts un e-pasta adrese.

            Internetā tiek piedāvātas dažādas mājaslapas, kurs iespējams salīdzināt vairākus nebanku kredīta izsniedzējus, izvēloties, to, kam visatbilstošākie nosacījumi un prasības, kas izdevīgākais un tā tālāk. Arī reģistrācija, lai pieteiktos aizdevumam, ir vienkārša – ievadi prasītos datus par sevi, apstiprini savu bankas kontu, pārskaitot simbolisku 0.01. eiro centa summu uz aizdevēja kontu, izvēlies sev nepieciešamo summu un atmaksas termiņu! Lūk, esi aizņēmies savu pirmo īstermiņa kredītu. Lielākoties pirmie aizdevumi ir bezprocentu, kas nozīmē, ka noteiktajā termiņā atdod tieši tādu pašu summu, kā aizņēmies, bez komisijas un procentu maksājumiem. Nākamais kredīts gan jau būs ar noteiktu procentu summu klāt.

Salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā īstermiņa aizdevumi ir līdz par piecām reizēm lētāki. Tas nozīmē, ka procentu likme ir salīdzinoši zema. Lai atmaksātu īstermiņa aizdevumu, tiek piedāvātas divas iespējas. Pirmā – vari atmaksāt visu summu uzreiz, kad pienācis noteiktais atmaksas termiņš, tādā veidā noslēdzot savu esošo kredītu. Otrā – ja nespēj atmaksāt visu summu, izmanto piedāvāto atmaksas atlikšanu uz noteiktu laiku septiņas, četrpadsmit vai trīsdesmit dienas. Iespējams arī ne tikai atlikt kredīta atmaksu, bet gan, piemēram, samaksāt pusi no kredīta summas un pagarināt atlikušo summu vēl uz mēnesi. Tad gan sanāk maksāt divreiz, bet vismaz netiek pārkāpti nekādi līguma nosacījumi un atmaksas termiņi. Šādos gadījumos gan ieteicams vispirms sakontaktēt aizdevēju un sarunāt par šādas iespējas realizēšanu. Atmaksas termiņa atlikšanu der izmantot tikai tas, ja patiešām nespēj atmaksāt visu aizdevumu paredzētajā laikā. Citādi tikai atliec uz vēlāku laiku saistības, kas būs ātrāk vai vēlāk jāpilda šā vai tā, vēl piemaksājot.

Lai nu kā – aizņemamies atbildīgi un pārdomājam savu spēju atdot!

Comments are closed.

Post Navigation