Kad izvēlēties finanšu līzingu un kad – operatīvo?

images (35)Viss ir atkarīgs no Jūsu vēlmēm – ja vēlaties līzinga maksājuma beigās auto paturēt sev, tad izmantojiet finanšu līzingu. Auto iegādes vērtība tiks segta pakāpeniski, Jums veicot ikmēneša maksājumus. Ja vēlaties tikai auto lietot un pēc maksājumiem no tā atbrīvoties, Jums būs piemērots operatīvais līzings. Šie veidi ir pieejami gan fiziskām, gan juridiskām personām. Operatīva līzinga gadījumā pēc nomas termiņa beigām auto ir jānodod tādā stāvoklī, kāds atbilst dabiskam nolietojumam.

Kādi ir operatīvā līzinga nosacījumi?

Līzinga termiņš ir no 6 līdz 60 mēnešiem, minimālā līzinga summa – 5000 eiro. Pirmā iemaksa sastāda vismaz 10% no kopējās summas. Tiek iekasēta komisijas maksa par dokumentu noformēšanu: līdz 1,5% no līzinga objekta cenas + PVN. Auto pārdevējam jābūt autorizētam automašīnu dīlerim, tātad oficiālam un reģistrētam. KASKO un OCTA apdrošināšanu iespējams noformēt  Nordea.

Kad un kā var pieteikties operatīvajam līzingam?

Ja esat privātpersona, Jums jābūt vismaz 21 gadu vecam un ar regulāriem, stabiliem un pierādāmiem ienākumiem. Tiks izvērtēta Jūsu maksātspēja, kredītvēsture, kredītsaistības. Kopumā gan uz fiziskajām, gan uz juridiskajām personām attiecas līdzīgi nosacījumi kā finanšu līzinga gadījumā: nepieciešama aizpildīta pieteikuma veidlapa, pases vai eID (personas apliecības) kopija, auto pārdevēja rēķins vai piedāvājums, izziņa par ienākumiem (no darba vietas, bankas izraksts vai VID izziņa).

Kādi ir finanšu līzinga nosacījumi?

Nordea spēj Jūs finansēt ar summu, kas savā minimālajā apmērā ir sākot no 5000 eiro. Termiņš – līdz 60 mēnešiem. Kredīta termiņa beigās Jūsu transportlīdzeklis nedrīkst būt vecāks par 10 gadiem. Ir obligāta pirmā iemaksa, kas atšķiras jaunām automašīnām un lietotām. Jaunām tā ir sākot no 10, bet lietotām: sākot no 20%. Ir nepieciešama apdrošināšana, un KASKO un OCTA apdrošināšanu var noformēt Nordea. Tiek iekasēta komisijas maksa par dokumentu noformēšanu – līdz 1,5% no auto cenas + PVN.

Comments are closed.

Post Navigation