Kāda apdrošināšana vajadzīga Tavam auto?

Visi auto īpašnieki zina, cik svarīgi ir to apdrošināt. Tomēr, pirms tiek iegādāta aktuālā apdrošināšana, nepieciešams iegūt informāciju par to, kā tā darbojas un kādi ir tās pamatprincipi.

OCTA apdrošināšana

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklim piedalīties nav atļauts. OCTA atmaksā zaudējumus, kas nodarīti avārijā cietušajām personām. Tātad izdevumi par, piemēram, slimnīcas pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāatmaksā avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Apdrošināšanas kārtību nosaka OCTA likums. Būtiski, ka Latvijā noformēta OCTA apdrošināšana darbojas arī citviet Eiropas Savienībā.

KASKO

Lai arī KASKO apdrošināšana nav obligāta prasība, to par vajadzīgu atzīst arvien vairāk automašīnu īpašnieku. Un tas ir arī saprotams, jo kurš gan nevēlas gādāt gan par savu un transporta līdzekļa drošību, gan finansiālo situāciju neparedzētos brīžos. kas sedz automašīnai nodarītos bojājumus negadījuma vai auto zādzības rezultātā. Jāņem gan vērā – ja automašīna pirkta līzingā, kredītdevējs var prasīt KASKO polises iegādi, jo laika periodā, kamēr tiek veikta līzinga atmaksa, spēkrats ir līzinga kompānijas īpašumā.

Vairāk uzzini- https://www.iizi.lv/kasko

KASKO apdrošināšana ir teicams OCTA polises papildinājums, jo tādejādi auto tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas radušies šādos gadījumos:

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Dabas stihiju ietekmē;
> Zādzības un laupīšanas gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Pērkot KASKO, papildus iespējams izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu ērti uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Lai sameklētu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski saprast, kādi faktori iespaido tās izmaksas.

OCTA polises cenu rēķina, ņemot vērā gan vēlamo derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa tipu – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Liela nozīme ir arī automašīnas īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis pieder juridiskai personai, polise izmaksās dārgāk. Tāpat svarīgs ir arī autovadītāja stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jāsaprot, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa tirgus vērtība, gan vēlamais risku segums. Jāpiemin, polises cenu ietekmē arī tas, cik liels būs izvēlētais pašrisks.

Comments are closed.

Post Navigation