Ko nozīmē droša darba vide?

images (1)Darba aizsardzība, darba vides riska faktori, darba aizsardzības instrukcijas un darba drošības speciālists – šie četri un vēl daudzi termini jaunajiem komersantiem bieži sagādā daudz neskaidrības, veidojot vidi, kur tiks nodarbināti cilvēki. Un ne velti, jo darba aizsardzība ir obligāta prasība, kas jāizpilda, dibinot un uzturot uzņēmumu, nodibinājumu un citas tamlīdzīgas iestādes.

Lai attiecīgais objekts paredzētu un samazinātu nelaimes gadījumu varbūtību, izpildītu darba aizsardzības likumdošanas pieprasījumus, ir nepieciešama atbildīgā persona – darba drošības speciālists. Tas var būt algots darbinieks, specializēta ārpakalpojuma pārstāvis vai arī pats darba devējs (ja objektā strādā ne vairāk kā desmit cilvēki). Visi varianti paredz sertificētu darbību, tātad obligātas apmācības vai augstāko izglītību ar atbilstošu kvalifikāciju.

Uzzini vairāk- http://fnserviss.lv/60-stundas-pamatlimena-kursi-darba-aizsardziba/

                Pirmais solis, lai iestādē pastāvētu efektīva darba aizsardzība, ir speciālista izpēte, kā rezultātā tiek secināti potenciālie darba vides riska faktori. Tie var būt ļoti dažādi, piemēram, laboratorijās visaktuālākie būs tādi faktori, kā ķīmiskie elementi un to toksiskā reaģēšana neveiksmīga savienojuma gadījumā u.tt. Izrietot no atlasītajiem faktoriem, ir jāpasūta darba aizsardzības instrukcijas, kas ietver nepieciešamos darba kārtības noteikumus, piemēram, rīcības plānu evakuācijas gadījumā, ugunsdrošības nosacījumus u.tt. Lai tās būtu lietderīgas, likums nosaka instruktāžas vadīšanu vismaz vienu reizi kalendārā gada laikā, par kā veikšanu un norises uzskaiti ir atbildīgs izvēlētais speciālists darba drošības jautājumos.

SALĪDZINOŠI NELIELI IEGULDĪJUMI PRET LAIKA KAPITĀLU, KO IESPĒJAMS IETAUPĪT

                Nereti darba devējam pietrūkst laika papildus pienākumiem, piemēram, darba aizsardzības instrukcijas izpētei un instruktāžas vadīšanai, nemaz nerunājot par darba aizsardzības apmācību iziešanu, lai likumīgi varētu uzņemties atbildību darba drošības jautājumos. Kā vēl viens variants ir algot cilvēku, kas regulāri kārtos ar drošības pasākumiem saistītas situācijas, bet algots darba drošības speciālists var izrādīties nerentabls, ja uzņēmums ir salīdzinoši neliels un paredz tikai pāris riska faktorus, kas ir vairāk abstrakti nekā praktiski, piemēram, ja uzņēmums lielākoties darbojas, piemēram, digitālajā vidē. Neatkarīgi no sfēras, kādā Jūsuobjekts darbojas, darba aizsardzība ir svarīgs likuma punkts gan darba devējam, gan darba ņēmējam, tāpēc šādos gadījumos izdevīgāk ir ļaut par šī procesa uzturēšanu parūpēties profesionāliem pakalpojumu sniedzējiem.

FN-SERVISS:KVALITĀTE, RESPEKTABLS SERVISS, AUGSTI KVALIFICĒTS DARBASPĒKS

                Individuāla pieeja, misija padarīt ikvienu darba vidi drošāku, kā arī sertificēta prakse – darba aizsardzība augstākajā līmenī, sadarbojoties ar uzņēmumu FN-SERVISS. Tas ir uzņēmums ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi darba aizsardzības ieviešanu dažādos uzņēmumos, kas darbojas atbilstoši ISO 9001:2001 kvalitātes sertifikācijai.

                Interesējošo informāciju meklējiet internetā: www.fnserviss.lv vai arī ierodieties uz kādu no kompānijas birojiem/noliktavām Rīgā, Brīvības gatvē 240b vai Valmierā, L. Laicena ielā 2. Darba laikā ir iespējams konsultēties pa tālruni 67556799 vai rakstot uz e-pasta adresi fnserviss@fnserviss.lv.

Comments are closed.

Post Navigation