OCTA un KASKO apdrošināšanas polises

Tie transporta līdzekļa īpašnieki, kuri aktīvi piedalās ceļu satiksmē, zina, cik būtiska nozīme ir piemērotas apdrošināšanas polises izvēlei. Šobrīd iegādājami vairāki apdrošināšanas varianti, tādēļ būtiski saprast visas nianses, lai varētu izvēlēties atbilstošāko variantu.

OCTA apdrošināšana

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam avārijā, ko izraisījis viņš. OCTA apdrošināšana ir aktuāla prasība ikvienam spēkratam, kas piedalās ceļu satiksmē. Vairāk uzzini šeit!

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro neatkarīgi no trešo personu skaita. Šo iemeslu dēļ būtiski sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un apdrošināšanas polišu salīdzināšanas portāli bieži vien nodrošina bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu noteiktu brīdi pirms polises termiņa beigām.

KASKO polise

KASKO apdrošināšana sedz tos izdevumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu auto bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai garnadžu nelikumīgo darbību rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana paredz, ka atlīdzību var saņemt arī tas šoferis, kurš atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā izraisīšanā.

KASKO apdrošināšana ir labs OCTA polises papildinājums, jo tādā veidā auto tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas nodarīti šādos gadījumos:

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Dabas stihiju ietekmē;
> Zādzības un vandālisma gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Pērkot KASKO, papildus var izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām atbilstošus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot pirkt OCTA vai KASKO polisi, būtiski nesteigties, bet gan apskatīt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tas palīdzēs atrast optimālāko risinājumu.

Aspekti, kas nosaka apdrošināšanas polises cenu

Lai atrastu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori veido tās izmaksas.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski un pašriska apmērs.

Comments are closed.

Post Navigation