Iegūsti sen kārotās tiesības autoskolā- AUTOPRIEKS

Autoskolas Rīgā un visā valstī ir daudz, bet labākā vieta, kur to var īstenot ir autoskola „Auto prieks”. Tā nav vienkārši Latvijas autoskola, tas ir mācību centrs, kas aizņem līderu pozīcijas starp transportlīdzekļu vadītāju apmācības kompānijām. Šajā autoskolā radīti maksimāli komfortabli apstākļi mācībām. Rīgā vien ir 12 autoskolas filiāles, savukārt Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Bauskā, Jelgavā un Krāslavā tās atrodas ērti pieejamās vietās, tāpēc tikt līdz mācību klasēm nebūs nekādu grūtību. Svarīgi, ka autoskola piedāvā apgūt dažādas autovadītāju kategorijas.

Topošo autovadītāju vidū populārākā ir B kategorija – tās braukšanas apmācība nepieciešama, lai vadītu mehāniskos transportlīdzekļus – automobiļus, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg un sēdvietu skaits, neieskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz 8 vietas. Apmācība ir pieejama no 16 gadu vecuma, valsts eksāmenu kārtošana un vadītāju tiesību iegūšana – no astoņpadsmit gadu vecuma. Savukārt BE kategorija ir B kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, ja šāds savienojums neietilpst B kategorijā. Ja nepieciešama triciklu un kvadraciklu vadītāja apliecība, būs jāapgūst B1 kategorija. Kursanti autoskolā iziet 2 kursus – teorētisko un praktisko, – kas uzreiz ļauj pielietot iegūtas zināšanas . Ja nepieciešamas tiesības vadīt motociklu, atbilstoša būs A kategorijas braukšanas apmācība.

Savukārt A kategorija tiek iedalīta apakšgrupās. Piemēram, A1 kategorija ļauj vadīt motociklus bez blakusvāģa, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 cm3 un jauda nepārsniedz 11kW (15zs); bet A2 kategorija – motociklus, kuru motora jauda nav lielāka par 25kW (34zs). Apmācība pieejama no 19 gadu vecuma. Vēl viena autoskolas ”Auto Prieks” piedāvāta apmācība – C kategorija. Šī apmācība ir iespējama no 19 gadu vecuma, valsts eksāmenu kārtošana un vadītāju apliecību iegūšana – no 21 gadu vecuma. Vajadzības gadījumā turpat apgūstama arī CE kategorija (C kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nav lielāka par 7500 kg) un C1 kategorija (transportlīdzekļi, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg, bet nepārsniedz 7500 kg un kuri neietilpst D kategorijā, kā arī šādas kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg)..

Un D kategorija – tie ir transportlīdzekļi pasažieru pārvadāšanai, kuru sēdvietu skaits pārsniedz 8 vietas, kā arī šīs kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg. D1 kategorija – tajā ietilpst transportlīdzekļi, kuros sēdvietu skaits pārsniedz 8, bet nepārsniedz 16 vietas. Bet DE kategorija ir D kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750 kg. Savukārt, 95 kods ir profesionālā periodiskā apmācība, lai paaugstinātu profesionālo vadītāju un nodalītu profesionālos vadītājus no neprofesionāliem, D1, D1E, D, DE vai C1, C1E, C, CE kategoriju transportlīdzekļu vadītājiem, kuri veic komercpārvadājumus, 5 gadu periodā jāveic regulārā apmācība.

Pieraksties uz apmācībām jau šodien un jau pēc dažiem mēnešiem uz ceļiem parādīsies vēl viens pieredzējis un profesionāls vadītājs!

 

Comments are closed.

Post Navigation